Wołosik podał, że w…

Wołosik podał, że w Jagiellonii nie są zadowoleni z pracy Iwajło Petewa i trwają poszukiwania nowego szkoleniowca.

Planowali podobno Dobiego, ale ten wybrał Widzew. Niby coś tam jest próbowane z Bartoszkiem, ale ile w tym prawdy?

Osobiście mam co do tego mieszane uczucie. Prawda jest taka, że za ostatnie wyniki Petewa winiłbym najmniej. Przypomnę, że w pewnym momencie poważnie groziła nam dolna ósemka. Można się zastanawiać na ile było w tym realnej pracy Bułgara, a na ile zbieg okoliczności, ale jednak do grupy mistrzowskiej nas zakwalifikował.

Oczywiście główny argument za zwolnieniem to brak jakiegokolwiek stylu i powtarzalności w wynikach. Ale moim zdaniem kluczowy był mecz w rundzie mistrzowskiej z Lechią. Pierwsza połowa całkiem fajna, granie piłka i stwarzanie sytuacji. W drugiej gra się posypała tak jak i wynik i nie da się ukryć, że tak już się potoczyło do końca sezonu jak już pogrzebano szansę na europejskie puchary.

Głównym problemem moim zdaniem nie jest osoba trenera, a piłkarze. Często przepłaceni, kapryśni, bez zaangażowania w grę. Zamiast więc od razu zmieniać trenera to może dać mu warunki do pokazania czegoś sensownego, bo nie ukrywajmy, grając Szymonowiczami, Blyszkami czy Bodvarssonami nawet Flick by niewiele ugrał.

Źródło
#ekstraklasa #mecz #pilkanozna #jagiellonia