To jest dosyć zabawne, że ci…

To jest dosyć zabawne, że ci którzy interesują się piłką (a zwłaszcza Polską) tak średnio na jeża, mają obraz Legii która niemal do 10 lat się jedynie kompromituje w pucharach. To dlatego bo ichniejszym źródłem wiedzy jest facebook/mirkogorące które się zapełniają postami typu „XDDDDDD” gdy Legii zdarza się zagrać gorszy mecz (a nie daj boże przegrać). O dobrych meczach (poza rodzynkami gdzie remisujemy z Realem) gdzie pokonujemy kolejnych przeciwników i przechodzimy rundy nie mówi się zupełnie nic, ponieważ nie są w ogóle medialne.

Faktem jest że Legia 2x się skompromitowała odpadając z ogórami (mówię tu o Dudelange i Trnavie, bo w życiu nie nazwałbym Astany ogórami), natomiast Legia przez ostatnią dekadę była jedyną drużyną która grała regularnie w pucharach i trafiła do grona solidnych średniaków europejskich – i dawno w tym przebiła L E G E N D A R N Ą WISŁĘ której zdarzył się tak naprawdę tylko jeden dobry sezon w Europie. Tak, tym średniakom europejskim też zdarzają się potknięcia. I tak, te średniaki też czasem się męczą z totalnymi ogórami tak jak wczoraj Legia.

Nie zapomnę jak Legia w 2014 się męczyła z St. Patrick – drużyną z Irlandii Północnej z którą ledwo zremisowała w pierwszym meczu. To był dramat. Później okazało się że to był najlepszy sezon Legii kiedy to wychodzili z grupy LE z 5 zwycięstwami.

Że nie wspomnę o żenujących kwalifikacjach do LM gdzie graliśmy tragicznie – na mirko było zapamiętane głównie właśnie to. O dwumeczu jak równy z równym z Ajaxem Amsterdam w 1/16 (gdzie przegrali dopiero w finale z Manchesterem United) mówiło się już jakoś dużo, dużo mniej a i tak w kontekście chujowości Legii.

A i tak chyba najgorszym było ciśnięcie beki z Legii kiedy zdarzyło jej się przegrać 0:6 z Borussią Dortmund xD. No kurwa wielka niespodzianka wiesz xDD i powód do śmiechu i wyszydzania.

#ekstraklasa #pilkanozna #mecz
#legia